Pomoc prawnika podczas sprawy rozwodowej

Sprawa rozwodowa jest niezwykle trudnym oraz bardzo emocjonalnym momentem w życiu obu małżonków oraz ich rodzin. Bardzo często jest ona związana z różnymi komplikacjami i trudnościami. Warto zaufać sprawdzonemu prawnikowi, który pomoże w rozwiązaniu wszelkich kwestii spornych.

Fachowa pomoc osoby budzącej zaufanie

Rozwód jest niełatwym wyzwaniem, przed którym stają małżonkowie. Jest on szczególnie skomplikowany wtedy, gdy dochodzi do podziału opieki nad dziećmi czy majątku lub gdy jedna ze stron jest odpowiedzialna za rozpad związku małżeńskiego. To niezwykle traumatyczne przeżycie, przez które warto przejść z profesjonalnym wsparciem dobrego prawnika.

To osoba, jaka będzie postronna oraz nie pozwoli na to, aby ponieść się emocjom. Lepiej nie zwlekać, tylko na samym początku udać się po fachową pomoc. Nasza kancelaria specjalizuje się w prawie rodzinnym, dzięki czemu posiada wiele pozytywnych opinii pośród mieszkańców Olsztyna oraz okolic. Warto zaufać tym rekomendacjom w tak trudnym okresie.

Kompleksowe wsparcie profesjonalisty

Jesteś osobą niezwykle zorganizowaną, masz lekkie pióro, język urzędowy nie jest Ci obcy, rozumiesz przepisy prawne, nie dajesz ponieść się emocjom i masz sporo wolnego czasu? Taki właśnie jest profesjonalny prawnik, który może zająć się Twoją sprawą rozwodową. Jeśli nie posiadasz tych cech charakteru, postawienie na eksperta w dziedzinie, oszczędzi Ci czas oraz emocje.

Przede wszystkim dobry prawnik wie, w jaki sposób należy wnieść pozew o rozwód. Będzie on kompletnie wypełniony, pozbawiony braków – dzięki temu sprawa nie będzie odwlekać się w czasie z Twojej winy oraz z powodu niepełnej dokumentacji. Ponadto wie on, jak jasno oraz precyzyjnie wypisać pozew. To ma również wpływ na to, kiedy rozprawa będzie miała miejsce.

Oszczędność czasu oraz mniejsze obciążenie psychiczne

Jeśli decydujemy się na to, aby skorzystać z pomocy prawnika w naszej sprawie rozwodowej, naprawdę oszczędzamy czas. Pełnomocnik będzie za każdym razem reprezentować Cię podczas rozpraw czy spotkań. Twoja obecność jest konieczna wyłącznie raz – gdy Sąd będzie chciał przesłuchać Cię jako strony. Oczywiście stawianie się na rozprawach jest bardzo korzystne, jednak gdy należysz do osób zapracowanych lub, gdy takie spotkania są dla Ciebie traumatyczne, lepiej zaufać pełnomocnikowi.

Kiedy konieczne jest skorzystanie z pomocy prawnika?

Przekonaj się, w jakich przypadkach konieczne jest skorzystanie z pomocy odpowiedniego prawnika:

  • Potrzebujesz obiektywnej oraz rzeczowej oceny sytuacji;
  • Nie rozumiesz języka urzędowego;
  • Małżonek ma już adwokata;
  • W grę wchodzi podział opieki nad dziećmi czy podział majątku;
  • W trakcie małżeństwa został zaciągnięty wysoki kredyt;
  • Przyczyną rozwodu jest choroba psychiczna;
  • Małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie;
  • Istnieje ryzyko manipulacji ze strony małżonka.http://www.radca-filipski.pl/uslugi/prawo-rodzinne/rozwod

Post Author: Iza Mięciel