Jak pozbyć się skutecznie kreta z naszego ogrodu?

Kret niszczący piękne trawniki to zmora wielu posiadaczy domowych ogrodów oraz letnich działek. Pomimo tego, że kreta możemy pozbyć się na wiele sposobów, żaden z nich nie daje gwarancji całkowitego wyeliminowania problemu. Poniżej opisujemy, dlaczego tak trudno pozbyć się kreta oraz jaka łapka na krety jest najlepsza.

Kret jako źródło problemu z ogrodem

Nie da się ukryć, że kret jest szkodnikiem budzącym wiele emocji. Wynika to oczywiście z tego, że zniszczenia kreta są zawsze kosztowne, samego gryzonia bardzo ciężko jest usunąć, a dodatkowo wiele osób jest przeciwna zabijania kretów. Jak widać to nie tylko problem ogrodowy, ale i również społeczny. 

Sposobów pozbycia się kreta jest naprawdę mnóstwo. Najczęściej ogrodnicy próbują pozbyć się kreta poprzez sadzenie specjalnie odstraszających roślin, prowadzenie oprysków zawierających odstraszające zapachy oraz stosowanie urządzeń wibrujących i dźwiękowych. Niestety trzeba przyznać, że cześć z tych metod jest nieskuteczna, ponieważ często krety przyzwyczają się do tego odstraszacza. Przykładowo, jeśli kret jest cały czas straszony zapachami, prędzej czy później się do nich przyzwyczai. 

Skuteczna łapka na krety 

W ostatnich latach wiele sfrustrowanych ogrodników wybiera pułapki pirotechniczne. Taka łapka na krety jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy zamontować dedykowaną pułapkę z petardą w kretowisku. Po kontakcie z kretem łapka na krety się uruchamia, sprawiając, że gryzoń już nie jest naszym problemem. 

Jak działa taka łapka na krety?

Łapka na krety funkcjonuje, dzięki wykorzystaniu typowych zachowań dla kreta. Gryzoń ten zazwyczaj w ciągu 24 godzin powraca do dziury. Nastawiona łapka na krety z petardą wybucha w zamieszczonym tunelu. Taka łapka na krety aktywuje się w zależności, kiedy nastąpi kontakt z kretem. Z tego względu producenci łapek rekomendują pozostawienie takiej pułapki w konkretnym kretowisku na maksymalnie 3 dni. Jeśli nic się nie wydarzyło w ciągu 3 dni, należy zamontować pułapkę do innego kretowiska. 

Post Author: Iza Mięciel