Dobre buty na motocykl to podstawa

Wybór odpowiedniego obuwia ma dla motocyklisty kolosalne znaczenie. Dobre buty oznaczają komfort, ale także bezpieczeństwo. Poza tym często podkreślają też styl danej osoby. Inne modele obuwia wybierają dla siebie właściciele maszyn motocrossowych, a inne – miłośnicy motocykli turystycznych, sportowych czy cruiserów. Każdy doświadczony kierowca wie, że jedne buty motocyklowe będą przydatne w sytuacji, gdy większość czasu podczas wyprawy spędza się na motorze, a zupełnie odmienne rodzaje sprawdzą się na przykład wtedy, gdy często schodzimy z siedzenia.

Buty przede wszystkim wygodne

Kluczową kwestią podczas wyboru obuwia jest wygoda. Buty nie mogą być zbyt ciasne ani zbyt luźne. Mają oczywiście dobrze przylegać do nogi i stopy, ale też gwarantować swobodę ruchów. Stopy używa się przecież na przykład podczas zmiany biegów, a więc możliwość bezproblemowego wykonania tego manewru jest istotna. Warto oczywiście zwrócić uwagę na podeszwę, a także na wodoszczelność czy właściwości oddychające.

Bezpieczeństwo ma ogromne znaczenie

W obecnych czasach na motocyklach jeździ się szybko i daleko. Niejednokrotnie zdarza się kierowcom ruszyć na przykład w trasę Poznań – Berlin po autostradzie. Szybka jazda na pewno kusi, ale koniecznie trzeba pamiętać o wyobraźni…i bezpieczeństwie. To ostatnie oznacza między innymi właściwy ubiór, w tym obuwie. Różne modele butów posiadają usztywniacze czy ochraniacze, dzięki czemu łatwiej jest uniknąć kontuzji, choćby podczas ewentualnego upadku.

Im więcej ochraniaczy, im solidniej wykonane jest obuwie, tym lepiej. Wiadomo, że na długie trasy najlepsze są buty długie. Kiedy wybieramy się na spokojną przejażdżkę po okolicy lub jeździmy po mieście, krótsze modele będą wystarczające. Bezpieczne obuwie sprawdza się również w przypadku motocrossu. Tam przecież także zdarzają się upadki. Dzięki sztywnej konstrukcji butów nie kończą się one urazami, a przynajmniej nie takimi, po których konieczna będzie przerwa od jeżdżenia.

Szeroki wybór obuwia dla każdego

Bezpieczeństwo jest kluczowe, ale styl również ma znaczenie. Właśnie dlatego na rynku dostępne są buty, po które chętnie sięgną zarówno miłośnicy szybkich maszyn, jak i motocykli turystycznych, panowie, ale również panie. Modele pasujące do różnych motorów i do rozmaitych stylów ich właścicieli można znaleźć bez większego kłopotu. Buty wyższe, niższe, czarne, wielobarwne, skórzane albo wykonane z innych tworzyw – na sklepowych półkach znajduje się przekrój rozmaitych możliwości.

Post Author: Iza Mięciel