Adapter kątowy

Praca w warsztacie zazwyczaj wymaga od nas wykorzystania zróżnicowanych narzędzi, których liczba często przekracza możliwości magazynowe. Dlatego też tak bardzo cenione są rozwiązania uniwersalne, które mogą być wykorzystane na kilka różnych sposobów. Właśnie takie są adaptery kątowe, które ułatwią działanie w miejscach trudnodostępnych, gdzie całe narzędzie nie może się dostać. 

 

Adapter kątowy o kącie prostym (90°) firmy Milwaukee jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zastosowań w trudno dostępnych miejscach. Wewnętrzna strefa SHOCKZONE™ absorbuje udar i zapewnia najwyższą trwałość.

Dzięki zastosowaniu uchwytu ¼” HEX głowica jest przystosowana do pracy z wiertarkami, wiertarko-wkrętarkami oraz zakrętarkami udarowymi. Rękojeść powlekana elementami gumowymi zapewnia pewny chwyt i nie nagrzewa się podczas pracy. Końcówka narzędziowa posiada wewnętrzny magnes, dzięki czemu akcesoria trzymają się pewnie podczas pracy w trudno-dostępnych miejscach.

Wysokość głowicy wynosi zaledwie 36mm co zapewnia możliwość pracy w ciasnych miejscach.

 

Nasadka kątowa o kącie prostym OSD 2 jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich zastosowań wkręcania i wiercenia w trudno dostępnych miejscach. Sześciokątny uchwyt wiertła 1⁄4˝ posiada magnetyczny mechanizm blokowania wiertła, kąt 90° względem wałka który pasuje zarówno do końcówek wkrętakowych i wierteł z chwytami standardowymi 25 mm (C 6.3), jak i końcówkami kulistymi (E 6.3). Precyzyjne metalowe koła stożkowe zapewniają łagodną i dokładną pracę, doskonałe przenoszenie napędu. Uchwyt boczny Softgrip: obracany o 360° do stosowania prawą i lewą ręką, z 4 pozycjami blokady.

 

Dwustopniowy wałek sześciokątny 1⁄4˝ / (6 mm), 10 mm wałek sześciokątny dla lepszego zaciśnięcia. Urządzenia te można stosować z wszystkimi elektronarzędziami bezprzewodowymi. Odpowiednia do użytku w zastosowaniach o momencie obrotowym do 40 Nm i maksymalnie 1750 obr/min. Nasadki można stosować zarówno do wiercenia, jak i wkręcania. Tylko 51 mm wysokości pozwala na pracę w ciasnych miejscach.

Post Author: Iza Mięciel