Buty dla pronatorów

Przetarte wewnętrzne krawędzie podeszwy sygnalizują, że jesteś pronatorem. Ciężar ciała jest przenoszony na wewnętrzną część stopy. Takie osoby mają często problemy z płaskostopiem oraz niskim sklepieniem. Taka stopa wymaga dodatkowej amortyzacji, dlatego też należy zdecydować się na specjalistyczne buty reebok.

Naszą uwagę powinny zwrócić buty, które w pobliżu sklepienia mają kontrastujące kolory. Jest to sygnał, że są to buty nike właśnie dla nas. Najczęściej w takich miejscach pojawia się kolor szary, który powinien być sygnałem dla pronatorów, że powinni zdecydować się na takie właśnie buty. W takich miejscach został umieszczony twardy materiał, który będzie w stanie wzmocnić sklepienie stopy przed opadaniem. Stopa będzie we właściwy sposób podtrzymywana podczas uprawiania sportów. Takie buty sportowe sprawdzą się więc rewelacyjnie i można będzie być z nich zadowolonym podczas uprawiania sportów. Nie odczuwało się będzie żadnego dyskomfortu oraz żadnych dolegliwości związanych z otarciami czy odciskami. Takie buty są również bardzo sztywne, choć mają także elastyczny odcinek w pobliżu palców. Dzięki niemu, nie będą powstawały na naszych stopach odciski, które są bardzo bolesne i uniemożliwiają prawidłowe i właściwe chodzenie.

Ten rodzaj butów zapewnia bardzo mocne wsparcie dla stopy. Dlatego też, na pewno będzie się nam w nich bardzo dobrze chodziło i biegało. Niestety, jest ich jeden minus. Takie buty adidas nie wyglądają zbyt dobrze i nie są zbyt atrakcyjne. Niestety, ale trzeba się z tym pogodzić, że czasem to co wygodne, nie musi być do końca ładne. Oczywiście, wszystko jest kwestią gustu, ale sklep z butami na pewno będzie miał problem z ich sprzedaniem pod względem wizualnym. Jeżeli jednak chcemy dbać o swoją wygodę i zdrowie swoich stóp, na pewno powinniśmy się na takie właśnie buty zdecydować. Będziemy mogli na tym odpowiednio dużo zyskać, ponieważ uprawianie sportu nie będzie wiązało się z konsekwencjami dla naszego zdrowia. Warto więc na taki rodzaj obuwia się zdecydować.

Post Author: Iza Mięciel